2-4 yaşın travmasız sünneti

2- 4 yaş arası kolay sünnet nasıl yapılır

kolay sünnet -narkozsuz sünnet

2-4 yaş arası sünnetin çok kolay yapıldığı ve sorunsuz atlatıldığı bir dönemdir. Bilimsel araştırmalar bunu doğrulamıştır. Bu dönem henüz aklı kesmeyen çocuğun sünneti bir oyun zannederek kolayca atlatması ile sonuçlanır

Ancak… Bu yaş grubunda sünnet kesinlikle narkozsuz olmalı,çocuğun oyunla dikkati dağıtılarak veya kendi uykusu kullanılarak yapılmalıdırÇocuk korkutulmamalı,tüm aşamaları büyük bir titizlikle planlanmalıdır..

2-4 yaş arasında sünnet

Yapılan ön muayenede bu yaş çocuğun karakterine göre hangi yaklaşımla sünnet yapılacağı belirlenir. Buna göre

Oyunla sünnet

Bu yaş grubu çocuk oyun oynamaya bayılır. Kolay sünnet için öncelikle sünnet hemen yapılmaz. Ve bebeğin gerçekten oyun oynaması ve bundan zevk alması sağlanır. Bunun için ön muayene esnasında çocuk gözlemlenir ve aile ile fikir alışverişinde bulunulur. Örneğin evde demliğe kaşığa vurarak oyun oynayan bir çocuğun  bu özelliğini öğrenmek. hiç ummadığı bir anda bu objeleri önüne koymak pozitif yönde şaşırtıcı ve dikkat dağıtıcı olabilmektedir.

Çizgi filmle sünnet

Çocuğun en sevdiği çizgi film veya beğenebileceği filmler bebeğe pozisyon zorluğu olmadan izlettirilir. 5 dakikalık bu görsel şölen çoğu çocuğun dikkatini dağıtmaya yetmektedir.

Oyuncak oynarken sünnet

Çocuğun en sevdiği oyuncaklar kullanıldığı gibi, mükafat olarakta paketlenmiş bir oyuncak aile tarafından getirilmelidir.

Sevdiği yiyecekle (muz,dondurma,lolipop,çikolata) sünnet

Acıkmış çocukta, sevdiği gıdayı önüne koymak  dikkat dağıtıcıdır. bu sırada sünnet kolayca yapılır. en çok lolipop şeker, muz, bazen salatalık, çikolata, çubuk kraker kullanılabilir. bu sırada muhakkak suyu hazır olmalı. beslenirken öksürük ve hıçkırık tutmaması için azar azar verilmelidir.

Kendi uykusunda sünnet ( Bu yaş çocuk bazen uyku alışkanlığı az veya hiç olmayabilir. Bu durumda çocuğun planlanan uyku saatinden önce iyice yorulması için oyun parkına götürülmesi,banyo veya denize sokulması sorunu çözebilir. Bu grup çocuklarda uyku öncesinde hiç bir ilaç vermiyoruz ve pipisine yapılacak uyuşmayı dahi annesi uyuttuktan sonra yapabiliyoruz.

Sabır,tecrübe uygun yaklaşımla bu yaş çocuklarda kolay sünnet başarımız % 100 dür.

acisiz sünnet-narkozsuz

Yorumlar kapatıldı.