KREMLE ÖN UYUŞMA

blank
Sünnetin en önemli sırlarından biri her yaşta ve boyuttaki penisi kısa sürede uyuşturmaktır. İşlemin bekleme süresi ne kadar uzun olursa olsun işlem bitene kadar uyuşuk kalmasını sağlamak gerçek bir sanattır.

ÖN UYUŞMA KREM SEÇİMİ : Uyuşma için işlemden yeterli bir süre önce krem sürülür. Sürülecek krem her yaşa uygun ve mutlak yan etkisiz olmalıdır. Krem teknolojisindeki ilerlemeler yenidoğan bebekte bile allerji veya yan etki yaratmayan kremler üretilmesini sağlamıştır. Binlerce sünnet uygulamasında hiç yan etki görülmeyen bir krem uygulaması yapıyoruz?️

TAM UYUŞMA : ön uyuşma kremi bebek ve çocuktaki temas hissini yokeder ancak cerrahi bir işlem için yeterli değildir. Dünyada 2 mm den daha derine etkili krem mevcut değildir. Ancak krem sayesinde 1 mm derinlikten başlayarak milimetrik olarak derinleşen hassas bir enjeksiyonu hissetmemesini sağlıyoruz. Buradaki en önemli sır eldeki yetenek ve hafifliktir. Bu öğrenilmez veya sonradan kazanılmaz. Bu doğal yeteneğini kullanan hekimler acısız uyuşmayı her bebekte başarabilirler.

Bazı çok korkan çocuklarda bu milimetrik derinlik uyuşmasını uykusunda uyandırmadan yapabiliyoruz.

?️Sünnet uyuşması tamamen acısızdır
?️Her bebek için uyuşma ten uyumu sağlanır.
?️Allerjisiz işlem yapılır.
?️Büyük çocukların panik korkusunu yokeder
?️Kremle yapılan önuyuşma sadece başlangıçtır. Gerçek penis uyuşması doktorunuzca Enjeksiyon ile yapılır. hissettirilmez
?️Sünnet uyuşması sanattır ve sırlar içerir. Acısızlığı çözebilmiş hekimler narkozsuz sünnet yaparlar.
?️Uyuşma başarımızdaki sırlarımıza hastalarımız işlem sırasında tanık olurlar

Çocukların en büyük korkusu pipiye yapılacak iğnenin acısıdır. Bu yüzden daha sünnet başlamadan panik hissi oluşur.. Her Çocuk farklı bir karakter,ten,göz saç rengine sahiptir. her çocuğun kendine has özel acısız sünnet durumları (allerji,kansızlık,G6PD eksikliği gibi ek anomaliler) olabilir ..İstisnasız her çocukta acısız uyuşma yapabilmek için

  1. Çocuğun karakter ,anatomik yapı ve allerji gibi özel durumları dikkate alınarak uyuşma ilaçları ve dozajı seçilir. Kullanılacak ilaç allerji yapmamalı, sadece penis cildini uyuşturmalıdır. Bu konuda 20 yıllık deneyimizi kullanıyoruz
  2. Uyuşma için ağızdan hiç bir ilaç,narkoz kullanmıyoruz.
  3. Sadece penis cildini yeterli süre için uyuşturuyoruz.
  4. Nekroz yapabildiğinden dondurucu uyuşma spreyleri kullanmıyoruz
  5. Ön uyuşma için EMLA krem kullanıyoruz. Asıl uyuşma tamamen acısız olarak Dr.Gürsel Ateş tarafından yapılmaktadır.

Acısız uyuşmanın gerçek sırrı el hafifliğidir ”

El hafifliği önemlidir. Ne kadar emla krem sürülsede el hafifliği sağlanamazsa acısız sünnet olmaz.Buradaki el hafifliği ve acısız uyuşma başarısı yıllar içinde cerrahın deneyimiyle gelişmektedir.

Uyuşma bebek veya çocuğun karakterine hastır. Bazen saatlerce emla krem sürülen çocuklarda uyuşmanın başarılamadığından yakınanlar olur. Oysa uyuşmadaki krem süresi.. kremin sürüleceği noktalar  her çocuğun kendine hastır. örneğin kızıl saçları olan bir bebekle, kuzey ırkından veya yayla genetiğine sahip bir ailenin bebeği nin ağrı eşikleri, uyuşma süreleri ve şekilleri kendine hastır.

Karakteri zor çocuklar dada ağlatmadan sünnet yapabilirmiyiz. ? Elbette mümkün, Öncelikle bebek veya çocuğun neden korkma eğiliminde olduğu anlaşılıp bunun giderilmesi gerekir. Sünnet sabır işidir. Bebek veya çocuğun muhakkak korkma sebeplerini ortadan kaldırıyoruz.  Çok iyi muayene ve gözlem, beslenme ve uyku düzeninin anlaşılması, sabırla sorunların giderilerek, optimum iyi huylu halin sağlanmasıdır. Aceleyle sünnet olmaz. Gerekirse çocuk veya bebeğin daha iyi bir ruh halinin olduğu an beklenir veya yeniden planlanır.

Daha kliniğe girerken karakteri nedeniyle ağlayan , beklerken huysuzlanan veya asla yatmayan bebeklerin sünnet sırasında aileleri şaşırtmakta. sünnet mutlu bir anı olarak geride kalmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.