CERRAHİ YÖNTEM

blank

🎗️EN İYİ SÜNNET YÖNTEMİ HANGİSİDİR 🎗️

Geliştirilmiş binlerce yöntem vardır. Bu yöntemlerden öne çıkanlar.

1.CERRAHİ YÖNTEM
Ülkemizde geçmişte en çok kullanılan yöntemdir.Cerrahi aletler kullanılır. Eriyen stürlerle yapılırsa estetik duruş verir. Ve hızlı iyileşir. Bu yöntem modern stür teknolojisi ve kanatmama teknikleriyle modifiye olarak tarafımızdan mükemmeliğe ulaştırılmıştır.

2.LAZER
Aslında lazer cihazı sünnette hiç kullanılmadı. Ama bipolar ameliyat koagulatörü ile yapılan sünnetlere lazer sünneti adı verilir. Genellikle ameliyathanede sünnet yapan hekimler tarafından kullanılır. Kolay bir sünnettir ama bu konuda yapılan bazı spekülasyonlar mevcuttur.

3.PLASTİK KLİPS
Sünnet derisine plastik takılması, derinin sıkıştırılarak zamanla düşürülmesidir. Yara plastiğin arasında kaynayana kadar klips takılı kalır. Tabii çıkarmak 2.bir müdahaledir.Ve yara yeniden açılabilir. 😔🤔 Özellikle sünnet tecrübesi az olan hekimlerin olduğu Almanya gibi ülkelerde yaygın kullanılır. Ancak ne yazıkki en çok düzeltme gereken sünnettir. Yaklaşık.%25

🧿YÖNTEMİMİZ🎗️💫

Cerrahi sünnettir. 70.000 den fazla sünnet deneyimi sonucu, bu sünnetle hızlı, estetik, bir daha el değmeyen, kanamayan, komplikasyonsuz ve hızlı iyileşme ile sonuçlanan 4 dakikalık sünnet gerçekleştirilir. Aynı gün seyahat sağlanır. Klipsten farklı olarak tekbir bittiğinde sünnet biter bir hafta sonra klips çıkarmak ve çocuğu yeniden strese sokmak gerekmez.

TEKBİRLE SÜNNET: İslamda sünnet esnasında tekbir getirmek sünnettir. Tekbir hem hekim hem aile tarafından getirilir. Tekbir bittiğinde sünnet bitmiş olmalıdır. Bu yüzden ameliyathanede dahi yapılsa sünnetin aile yanında yapılması gerekir. Çocuğunun sünneti sırasında tekbir getirildiğini duymak veya tekbir getirmek her ebeveynin hakkıdır.

Sünnetin Hz. İbrahim’den bu yana dini yönü bulunmaktadır. Şam’ın kaddum köyünde keser kullanarak sünnet olduğu bilinmektedir. Bu yüzden islam inancında metal alet kullanılması esastır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.