Cerrahi Sünnet Sırları

Dr.Gürsel Ateş Tarafından yapılan Full estetik Özel Cerrahi Sünnetin özellikleri

1.Neşterle yapılan cerrahi sünnettir

2.Lazer, kullanılmadığı halde kansızdır.

3.Sünnet işleminde sadece acısızlığı değil bebek yada çocuğun ağlamamasını garanti ediyoruz. Bu inanılma bir çocuk ve bebk psikolojisinden anlama gerektirir. Bu garantiyi verebilen başka bir hekim yoktur.

4.El göz koordinasyonu ve el hafifliği birleşince 4 dakika sürer

5.Dikiş almak yoktur.

6.Sargı yoktur ,pansuman derdi yoktur

7.Antibiotik verilmez

8.Günlük hayatına ve tatiline devam edebilir

9.Suya sokabilir.

10. Bez ve Külot içinde iyieşir

11.Özel Külot kullanılmaz.

Her yaş bebek ve Çocuğa Komplikasyonsuz sünnet yapıyoruz.

Başka sünnetlerden  FARKLARI

1.Gece kanaması olmaz. Kullanılan rapid yapıştırıcı strür tekniği sayesinde açık yara içermez,dikiş patlaması,dikiş açılması olmaz. Aynı gün güvenle seyahat edebilirsiniz.

2.Enfeksiyon Yok: Özel buhar sterilizasyon sayesinde enfeksiyon olmaz. İçinden enfeksiyon temizlenen çocuklar bile kısa sürede antibiotiksiz iyileşirler. Bez içinde kaka değse bile sadece yıkamak yeterlidir

3.Hatalı kesim riski yok ; 4 dakikalık sünnet işleminin 2 dakikası milimetrik ölçü ayarı ile 30 saniyesi kesme işlemi, 1,5 dakikasıda kesinin açılmamasını sağlamakla geçer. Hatasız sünnet yapmak Müthiş derecede el- göz uyumu gerektirir. Sünnet tamamen el ile yapılır. Hatasızlık oranı % 100 olmak zorundadır. Glans kesisinden koruyucu gümüş iç şapka kullanılır. Her hastamızı görsel sonuçtan memnun ediyoruz.

4. İyileşme Hızı; Farklı sünnetler 2 sebeple geç iyileşir 1. kıstırma işlemi yaptıktan sonra kesim yapılır. Buda sıkıştırma ağzında meydana gelen hasarlı dokunun vücutta kalması ile sonuçlanır. Buradaki nekrotik halka kabuklanır ve doku çok geç kaynar. 2.sebep; aralıklı dikiş ve katgüt (kedi barsağı dikişi) kullanımı nedeniyle dikiş aralarındaki boşlukların kapanması zaman alır. bazen günlerce iyileşmezdi.Cerrahi sünnetimizde sıkıştırma işlemi yoktur.Kesi bittiğinde hasarlı doku vücutta kalmaz. Dikiş sorunları olmaz.

5.Uyuşma işlemi ve sünnet işlemi acısız olduğu gibi Sünnet sonrası ağrıda sınırlıdır.

6.Ağrı % 60 hiç olmaz, % 20 çocukta 25-45 dakika arası, % 17 çocukta 45-60 dk arası, % 3 çocukta 1 saatten uzun ,şiddeti çocuğa göre değişken bir ağrı olabilir. Gerçek acı sadece 1 kere olup geçmektedir. Normal hayat kaldığı yerden devam eder.

7.Erken boşalma ; Verilen milimetrik iç deri ayarı sayesinde  diğer sünnetlerdeki gibi hassas bölgeler oluşmaz. Anatomik kaynaklı erken boşalma önlenir.

8. Dikiş tüneli,dikiş absesi gibi eski kalitesiz dikişlere bağlı reaksiyonlar görülmez.

9.Konfor: Bez veya külotu daha ilk günden giyebildiği için temas korkusu hemen atlatılır, Tamamen psikolojik olan sünnetli çocuk yürüyüşü hemen biter. Banyo ve deniz hem serbest,hem faydalıdır.

10. Okula gidiyorsa sadece 3 gün sonra okuluna gider

 

Yorumlar kapatıldı.