Oyun Sünnetlerimiz-narkozsuz

Narkozsuz Oyun Sünneti

Neşe içinde oyun sünneti

Narkozsuz sünnet her yaşta uygulanabilir. Ancak Böylesi önemli bir cerrahi müdahaleyi ameliyathanede yaparsanız her çocuk korkar. Bilinç olgunluğuna erişmiş, doğru ve yanlışı ayırdedebilen fakat sünnet işlemi hakkında duydukları nedeniyle haklı olarak korkan çocuklarda narkozsuz sünneti  başarıyoruz

Oyun ortamında tanışma ve sünnet:

Kliniğimizde öncelikle krem sürülür. Klasik doktor-çocuk ilişkisi yerine oyun ortamında yapılan bu işlem ile çocuğun izin verdiği ölçüde psikolojik durumu,anatomik yapısı, ek bir hastalığı veya özel durumu olup olmadığı anlaşılır. Çocuğa isteği dışında yaklaşılmaz. Çocuk ne kadar korkuyorsa o kadar sabır gösterilir.  Öncelikle güven oluşturulur. Bu konuda çocuğunuzun üzerine gitmeyiniz. konu hakkındaki verilecek bilginin derinliğini biz profesyonellere bırakınız. Güven oluşturma ile sünnet işlemi arasında çocuğun korku derecesine göre 30,dk ila 2 saatlik bir süre gerekir. Çok nadir karakter yapısında çözümleme daha uzun sürebilir. ancak hiç bir şekilde çocuğun negatif yönde üzerine gidilmez. kliniğimizde çok korkan çocuklarda Narkozsuz sünnet başarı oranımız % 100 dür.

kolay sünnet-oyun sünneti

 

oyun sünneti

Panik Halindeki çocuğa yaklaşım :

Panik halindeki çocukla izin verdiği ölçüde temas kurulur . İkna edilmeye çalışılmaz. isteği yerine getirilir.istediği anda  ortamdan uzaklaşma imkanı tanınır. Paniğini nasıl yeneceği konusunda profesyonel yaklaşılır. Kendi isteği dışında bir duruma maruz kalmayacağı, sünnet için getirilmediği algısı oluşturulur. Çok korkan çocuğun hangi profesyonel psikolojik yaklaşımla panik içine girmeden sünnet yapılacağı; bu konudaki deneyimlerimiz ortaya konularak gerçekleştirilir.

Narkozsuz oyun sünneti ni zorlaştıran etkenler ;

Bu yaş grubunda en büyük engel çocuğun duydukları ve gördükleridir. Gerek okulda arkadaşlarından, ve çevresinden duydukları ile balta,kesmek,iğne,acı,kanama, makas gibi kelimelerle sünneti özdeşleştirir. Bazı çocuklar sünneti internet ortamında izleyip, hoş veya hoş olmayan fikirlere kapılabilirler. Bu konuda en büyük özen aile ye düşer. Çünkü kliniğimizde sünneti çağrıştıracak hiçbir işitsel veya görsel olguyla karşılaşılmaz. Birbirini olumlu etkileyecek arkadaş olguları ile karşılaştırılırken, Olumsuz etkileyecek çocuklar aynı ortama sokulmaz.

acisiz sünnet-narkozsuz

Acısız uyuşma ;

Narkozsuz sünnetimizin en büyük sırrı acısız uyuşturmadır. Bu işlemde sadece penis cildi uyuşturulur. Uyuşturma bir sanattır. Bazı diş hekimlerinin hiç ağrı vermeden uyuşma yaptığına şahit olmuşsunuzdur. Bu el hafifliğidir. Bebek veya çocuğa uyuşma sırasında elimizin değdiğini hissettirmiyoruz. Oyun konsolunun özel ergonomik dizaynı sayesinde Çocuk bu işlemi görememektedir. O araba yarışı yaparken işlem kısa sürede bitmektedir

Neden araba yarışı ? futbol veya minecraft değil ?

Kliniğimizde ps4 tabanlı her oyun mevcut olup Her çocuğun oynayabileceği ve bırakmak istemeyeceği,pause yapamayacağı, görsellik düzeyi yüksek oyunlar seçilir. Futbol oyunu çocuğun kolayca pause yapıp dikkatini sünnete çevirebileceği bir oyundur. Bu yüzden Erkek çocukların Ferrari,Porshe,Audi tutkusunu ön plana çıkarıp, Konsolun içinde otururken gerçek bir yarış deneyimi yapmasını sağlıyoruz. öyleki sünnet bittiği halde çoğu çocuk kalkmak istememektedir. Bu konuda videolarımızı izleyiniz.

Yorumlar kapatıldı.