SÜNNETİ NASIL HIZLI İYİLEŞTİRİYORUZ ?

blank

İYİLEŞME

1.Yaş ne kadar küçükse iyileşme o kadar hızlıdır.
2. Geçirilmiş enfeksiyonlar
3.Sünnet derisindeki iç birikintiler ve koku varlığı
4.Sünnet derisinde yapışma ve akıntı
5.Yüksek kilo
6.Aşırı ereksiyon olumsuz etkiiler

İYİLEŞMEYİ HIZLANDIRANLAR
1.Narkozsuz işlem
2.Seçilen teknik (daha önceki makalede belirttiğimiz teknikler arasından uyguladığımız Eriyen stürlü cerrahi teknik en güzel görünümü ve en hızlı iyileşmeyi verir.
3.Cerrahın yeteneği ve işlemi hızlı bitirmesi. İşlem ne kadar kısa olursa dokusal travma az olur iyileşme hız kazanır. Cerrahi işlemi 4-5 dk gibi bir sürede bitiriyoruz.

OYUN TEMPOSUNA DÖNÜŞ
-Bebekler 4 ila 6 saat arasında oyun temposuna dönerler
-Bazı çocuklar sünneti kabullenene kadar intikam alıcı davranışlar gösterirler. Bu yüzden çocuğunuzu ileri yaşlara ulaştırmadan, akıl kesmeden sünnet yaptırınız (bkz “sünnet yaşı” gönderimiz)

PSİKOLOJİK İYİLEŞME
– Karakter davranışı belirler. Ertesi gün bisikletle dolaşan çocuğu sağlamak bir sanattır. Cerrahın yeteneği, hızı, komplikasyonsuz çalışması, narkozsuz ve ilaçsızlık yanında çocuğa verilen güven önemlidir.
-Sünnet karakteri olgunlaştırır. Karşısına çıkan bu major engeli aşmış olmak erkek çocuğun kendine güvenini artırır. Narkozlu sünnetler travmatik olabileceğinden bunun terside olabilir. O yüzden çocuğun acısız ve narkozsuz, travma yaşamadan sünnet olması önemlidir.

BANYO DENİZ HAVUZ
Bizim sünnetimizde ertesi gün serbesttir

HÜCRE YENİLENMESİ

AKUT DÖNEM : Şişliklerin %90 ı hızla iner, kızarıklık ve inflamasyon kaybolur. Bitik yerleri normale döner.
SONRAKİ DÖNEM: 6 ay ila 2 yıl sürer. Bu süreçte vücut. Kesi yerindeki tüm hücreleri yenileriyle değiştirir ve izler minimalleşir. Geride kalan şişlikler ve asimetriler kaybolur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.