Uyku Sünneti- ilaçsız Doğal uyku

“Doğal uyku Sünneti yöntemlerimiz”

Doğal uyku sünnetlerimizin en büyük sırrı sabırdır. Bebek uykuya dalınca 5-6 dakika süreyle penis uyuşmasının örtüşmesini sağlamak büyük bir tecrübe ve sabır gerektirir.. Bu ayarlama gerçek anlamda profesyonel bir sırdır. Öyleki saat 11 de uykusu planlanan bir bebek uyumazsa ne olacak ? diye düşünmeyin.. Uyku sünnetimizde sabrın ve uyuşma ayarlamasının sınırı yoktur. öyleki saat 11 de uyumayan bu bebeği bazen 4 e kadar beklediğimiz olur. Önemli olan bu zamanı ayırabilmek ve bebek uyuduğunda çok kısa sürede sünneti bitirmektir.. Aşağıdaki başlıklarda Doğal uyku sünnet yaklaşımlarımızı bulabilirsiniz

“Anne ayağında Sallarken Sünnet”

Her milletin çocuk yetiştirme konusunda bazı alışkanlıkları vardır. Bebeği uykuya geçirirken Annelerimizin kullandığı yöntemlerden biride AYAKTA SALLAYARAK UYUTMAK tır. Eğer bebeğiniz ayakta sallamaya alışkın ise bu sünnet yöntem bebeğiniz için idealdir. Bu sünnetimizde hiç bir ön hazırlık yoktur. Her şey ; bebeğinizi uyku için dizayn edilmiş ünitemizde ayağınızda sallayıp uyutmayla başlar. Lokal anestezinin krem, enjeksiyon gibi safhaları ve sünnet bebeğiniz uyurken yapılır.Sünnet sırasında hassas bebeklerde sallama işlemine devam edebilirsiniz. Sallama bebeğin güvende hissetmesine ve uyku derinliğinin bozulmamasına neden olur. Ama gerçek sırrımız müthiş derecede el hafifliğidir. Bebeğe dokunduğumuzu dahi hissettirmiyoruz. 12 yıldır uyguladığımız bu yöntemimizde ajitasyon derecesinde korkan bebeklerde bile % 100 başarı oranı veriyoruz. Endişe içindeki annelere şunu söylüyoruz. Siz bebeğinizi uyutun Uyandırmadan sünneti tamamlamak bizim sorumluluğumuzdur.

“Kendiliğinden uyuyan bebekte sünnet” ”

Narkozsuz sünnet için bebeğin kendisine dokunulmasına izin vermesi ve aşırı tepki göstermemesi gerekir. Bir bebeğin elini ayağını tutatarak, özgürlüğünü kısıtlayarak sünnet yapmıyoruz. O halde tepki gösteren bebeklerde bunu nasıl başarıyoruz. Bebek ne kadar küçükse gün içindeki uykusu o kadar sık,bir o kadarda hafiftir. Aileyle yapılan görüşmede bebeğin uyku ve beslenme alışkanlıkları ortaya konur. Bebeğin uyku sünneti planlanırken lokal anestezinin uyuşma süresinin 6 dakikalığına uyku ile örtüşmesi sağlanır. Bu sanatsal düzeyde deneyim gerektirir. Bu tititz uygulama ; sabır ve El hafifliği ile birleşince ortaya en hassas uykuya sahip bebeklerde bile % 100 başarı çıkar.

“Anne Kucağında Uyku sünneti”

Bazı bebekler sadece anne kucağında uyurlar ve bu güvenli ortamdan yabancı bir yerde ayrılırsa hemen uyanırlar .Bu tür bebeklerde annenin kucağında bebeğin pozisyonunu bozmadan sünnet yapabiliyoruz. Bu sünnet son derece el hafifliği ve iyi bir hazırlık gerektirir. Başarı oranımız bu zor bebek grubunda %100 dür.

“Uyku sünnetlerimizde Baba nın rolü”

Bazen zor uyuyan bebeklerde Babalar işi ele almakta ve son derece başarıyla bu işide yapabileceklerini göstermektedirler. Bu bence yinede annenin başarısı.. “Hayat müşterektir diyelim”

“Pusette veya Bebek arabasında sünnet”

Bebek arabasında veya pusetinde uyumaya alışkın bebeklerde, Uyuduktan sonra puset veya arabasından çıkarmadan sünnetini yapıyoruz. başarı oranımız % 100 dür.

Uyku sünnetlerimizde hiç bir ilaç kullanılmaz. Anne’den tek istediğimiz bebeği herzamanki gibi uyutmasıdır. zor uyuyan bebeklerde hazırlık aşamasında iyi bir planlama yapılmalıdır. Örneğin bazı bebekler banyodan sonra, Bazıları arabayla dolaşırken veya pusetinde uyumaktadır. bebeği evde kim uyutuyorsa (Çalışan annelerde ,bakıcı veya Büyükanne) uyutma işlemini onun yapması daha uygundur.

Yorumlar kapatıldı.