Erken Boşalma ve sünnet ilişkisi

Dünyada en çok tartışılan konulardan biridir. Spekülasyona açık bir konudur. Çünkü sünnetli, ve sünnetsiz toplumlar arasında bu konuda yapılmış detaylı bir çalışma yoktur. Yapılabilmeside çok zordur. Çünkü

1.Erken boşalma yaşayanların bunu bilimsel veriler elde edilmesi için araştırma konusu yapması mümkün görünmemektedir.

2. Sünnetini bebekken olanlar, büyükken olanlar, lazerle olanlar, plastik sıkıştırıcı ile olanlar. sünnet hiç olmayanlar gibi grupların evlilik ve cinsel ilişki çağına kadar ulaşması ve bu dönemde erken boşalanların tespiti ve bunun sünnetle ilişkisinin anlaşılması yönünden gereklidir. Ancak böyle bir uzun vadeli araştırma mümkün görünmemektedir.

Sünnet ve Erken boşalma ilişkisi daha çok iddiadır Ancak fikirler yinede insanların seçimlerini etkileyebildiğinden, gerek teknik gerekse sünnetçi seçimi bazında etkili olmaktadır.

BURADAN ŞU SONUÇ ÇIKARILABİLİR ?

Benim sünnetim erken boşaltmıyor iddiası SÜNNETÇİ YALANIDIR. Hasta çekmeye,para kazanmaya yönelik bir strateji olarak kullanılmıştır.

Bu teorik fikirlerden medyaya düşenleri inceleyelim sonra kendi fikrimizi sunalım.

****Adana’daki Cinsel Yaşam Üroloji, Psikiyatri ve Cinsel İşlev Bozuklukları Merkezi’nin kurucusu Dr. Hakan Güzel in medyada yeralan haberini aynen sunuyorum . GÜZEL bu yazısında özellikle ELEKTROKOTER ve LAZER’i sünnetini suçluyor ve Türk toplumunda erken boşalma oranının %30, boşalma süresinin ise 3,7 dakika olup olması gerekenin 10-15 dakika olduğunu açıklıyor.  haberin tamamı için linki tıklayınız. Bu sünnet tarzı halen kansızlığı sağladığı için meslektaşlarımızın % 95 i tarafından uygulanmakta olduğunu hatırlatalım ( Antalyada Özellikle Medstar- PergE Hastanesi,Vitale ,M. Zorlu gibi sünnetçi doktorlar tarafından yıllarca uygulandı

http://www.milliyet.com.tr/hatali-sunnet–erken-bosalma-nedeni-pembenar-detay-erkeksagligi-1104174/

 

Jinekolog Turgay Karakaya’nın Fikrinide Hürriyet  gazetesi haberi olarak burada sunalım: Özetle Karakaya; Erken boşalmanın penisteki aşırı hassasiyetle,sünnetle hassasiyeti azalmış glansın zor uyarılma ve sert kalma arasındaki dengeyi kaybetmesini sorumlu tutuyor. Haberin tamamının linki aşağıdadır.

Jinekolog Turgay Karakaya Yayın tarihi: 08.12.2010

Yazının tamamı: http://www.hurriyetaile.com/sizin-icin/cinsellik/sunnet-erken-bosalmayi-nasil-onluyor_1370.html?utm_source=copy-paste&utm_medium=copy-paste&utm_campaign=copy-paste-with-url

Uludağ sözlükteki Başka bir yorumda şöyle;

sünnet erken boşalmayı engeller.

erekt olmamış sünnetli bir penis; sürekli olarak çevre ile temas içerisinde olacağı için duyarlılığını yitirir. sünnetsiz bir penis ise henüz erekt duruma geçmeden yumuşak ve koruyucu görev içeren sünnet derisi ile kaplı olduğu için hiç dokunulmamış bir organ gibidir. sünnetsiz penis sertleştiğinde koruyucu deri geriye kayar ve penisin en hassas noktası olan penis başı ve boynu açığa çıkar.

yani seks sırasında sertleşmiş sünnetli ve sünnetsiz penisler eşit durumdadırlar. ama sünnetsiz penis çok daha duyarlıdır. gerek hastalıklardan koruduğu gerek erken boşalmayı önlediği için avrupa’ da ve amerika’ da çoğu hristiyan sünnet olmaktadır.

 PEKİ GELELİM SÜNNET TEKNİĞİ İLE ERKEN BOŞALMANIN TEORİKTE OLSA İLİŞKİSİNE :

Öncelikle şu tartışılmalıdır, ki bunu ancak psikiatristler ortaya koyabilir.

  1. Erken boşalmaların kaynağı anatomi midir. yoksa zihinselmidir ? Yani güzel yapılmamış bir sünneti bulunan kişi erken boşaldığında, Bu durum sünnetteki bozukluktan mı,yoksa, sünnetinin çirkin olduğu düşüncesinden mi kaynaklanır ?
  2. Geciktiriciler,prezervatif kullanımı gibi yöntemler bu durumda etkili olabilmektemidir.  Oluyorsa uyarı azlığını sağlaması mı ,yoksa zihinsel hazzın bir türlü gerçekleşecek eşiğe ulaşmaması mı bunda etkilidir.

Erken boşalma anatomik bir sorundan çok ! psikiyatrik bir sorundur. Ama Erken boşalma’ya sahip bir insanın bu durumdan sünnetçiyi suçlaması bir kaçış mekanizmasıdır.

BİZİM YAKLAŞIMIMIZ ŞUDUR.

  1. Sünneti en az zihinsel ve fiziksel travma ile bitirmek ve neşter kullanarak, hiç bir siniri yoketmemek.
  2. İç deri ayarını erken boşalma hassasiyetini yok edecek şekilde ayarlamak.
  3. Sünnet sonrasında kişinin baktığı zaman görselliğinden mutlu olacağı bir sünnetli penis oluşturmak.

 

Tüm bu spekülasyonları,teorileri,uzman fikirlerini ortaya dürüstçe koymak önemli. Diğer iddialar bilimsel gerçeklerden uzak TİCARİ bir yaklaşım olacaktır.

 

Yorumlar kapatıldı.