Beslenme sünnetinin sırları

“Bebek sünnet-Beslenme Sünneti yöntemleri”

Bebek sünnet -mama-beslenme sünneti

Beslenme Sünneti

Bebekler beslenirken sakin olurlar. Anne emzirirken,biberonla veya kaşıkla beslenirken bebek sünneti yapabiliyoruz. Bebeğin muayenesi esnasında psikolojisi,yaşı beslenme şekli değerlendirilerek en uygun yöntem belirlenir.Bebeklerde beslenme süreleri çoğu bebeğin 5-6 dk civarıdır. Bu yüzden sünneti hızlı yapabilmek olağanüstü bir beceri gerektirir. Bebeğin biberonu bitirme hızına göre ,bebek  sünnet süremizi 6 dakikanın altına indirebilmekteyiz. Bu bazı aşamaları eksilterek değil. elimizi hızlandırarak yapıyoruz

Anne emzirirken sünnet

Bebekler annenin kokusunu hissettiği anda sakinleşirler. Acıkan bebeğin emme sırasında diğer duyu algıları azalır. Bu sırada sünnet hızla tamamlanmalıdır. Bebeklerin ilk sakinlik süresi 5-6 dk civarıdır. Sünnet hızlı ve eksiksiz olmak zorundadır. Biz bu süreyi 4-6 dk arasında tutabiliyoruz.[

Biberonla  sünnet

Mamayla beslenen bebeklerde beslenme saatinde sünnet yapılabilir. Ancak mamayı vermek için bebeği aç bırakmak yerine Sünneti bebeğin beslenme saatine planlıyoruz. aksini yapmak , bebeği huzursuz edebilir. Bazı bebekler mamayı 1-2 dk içinde tüketebileceğinden. Bebeğin beslenme hızı ve saatleri muhakkak öğrenilmeli, optimum uyuşma uzunluğu buna göre planlanmadır. Sünnet gerçek anlamda planlama sanatıdır.

Kaşıkla beslenen bebekte sünnet

Kaşık maması alan bebekler rahat sünnet olurlar, hele bu durum, görsel bir şölene dönüştürülürse daha başarılı olur. Ancak bu sırada dikkatli olunmalı, bebeğin normal beslenme pozisyonu kullanılmalıdır yoksa öksürük veya hıçkırık tutabilir. kaşık maması olarak ,meyve püreleri, tatlı yoğurtlar veya hazır kaşık mamaları kullanılabilir. kaşık mamaları bebeğin susamasına sebep olacağından yanınızda su bulundurmanız gereklidir.

Emme refleksi kullanılarak sünnet

Bazı bebekler her aldığı oyuncağı veya objeyi ağzına götürmeyi severler, Emzik kullanan bebeklerde kendi emziği kullanılır. bazen dikkatini dağıtmak için tiryak gibi tatlandırıcı kullanılabilir. Oyuncağı ağzına götüren bebekte  bebeğin kendi oyuncakları kullanılmalı eğer bu yoksa muhakkak steril malzeme kullanılarak bu işlem yapılmalıdır. bazen annenin steril eldiven giyerek parmağını emzirmesi bile sünnet için yeterli olabilir.

Yorumlar kapatıldı.