Acısız sünnet – Uyuşturma

Acısız sünnet- İğne acısını nasıl yok ettik ?

Acısız sünnet yapmak için yapılan iğnenin acısı en büyük korkulardan biridir.  :Çocukların en büyük korkusu pipiye yapılacak iğnenin acısıdır. Bu yüzden daha sünnet başlamadan panik hissi oluşur.. Her Çocuk farklı bir karakter,ten,göz saç rengine sahiptir. her çocuğun kendine has özel acısız sünnet  durumları (allerji,kansızlık,G6PD eksikliği gibi ek anomaliler) olabilir ..İstisnasız her çocukta acısız uyuşma yapabilmek için

acisiz sünnet-narkozsuz

  1. Çocuğun karakter ,anatomik yapı ve allerji gibi özel durumları dikkate alınarak uyuşma ilaçları ve dozajı seçilir. Kullanılacak ilaç allerji yapmamalı, sadece penis cildini uyuşturmalıdır. Bu konuda 20 yıllık deneyimizi kullanıyoruz
  2. Uyuşma için ağızdan hiç bir ilaç,narkoz kullanmıyoruz.
  3. Sadece penis cildini yeterli süre için uyuşturuyoruz.
  4. Nekroz yapabildiğinden dondurucu uyuşma spreyleri kullanmıyoruz
  5. Ön uyuşma için EMLA krem kullanıyoruz. Asıl uyuşma tamamen acısız olarak Dr.Gürsel Ateş tarafından yapılmaktadır.

acisiz sünnet-narkozsuz

Acısız uyuşmanın gerçek sırrı el hafifliğidir ”

El hafifliği önemlidir. Ne kadar emla krem sürülsede el hafifliği sağlanamazsa acısız sünnet olmaz.Buradaki el hafifliği ve acısız uyuşma başarısı yıllar içinde cerrahın deneyimiyle gelişmektedir.

Uyuşma bebek veya çocuğun karakterine hastır. Bazen saatlerce emla krem sürülen çocuklarda uyuşmanın başarılamadığından yakınanlar olur. Oysa uyuşmadaki krem süresi.. kremin sürüleceği noktalar  her çocuğun kendine hastır. örneğin kızıl saçları olan bir bebekle, kuzey ırkından veya yayla genetiğine sahip bir ailenin bebeği nin ağrı eşikleri, uyuşma süreleri ve şekilleri kendine hastır.

Karakteri zor çocuklar dada ağlatmadan sünnet yapabilirmiyiz. ? Elbette mümkün, Öncelikle bebek veya çocuğun neden korkma eğiliminde olduğu anlaşılıp bunun giderilmesi gerekir. Sünnet sabır işidir. Bebek veya çocuğun muhakkak korkma sebeplerini ortadan kaldırıyoruz.  Çok iyi muayene ve gözlem, beslenme ve uyku düzeninin anlaşılması, sabırla sorunların giderilerek, optimum iyi huylu halin sağlanmasıdır. Aceleyle sünnet olmaz. Gerekirse çocuk veya bebeğin daha iyi bir ruh halinin olduğu an beklenir veya yeniden planlanır.

Daha kliniğe girerken karakteri nedeniyle ağlayan , beklerken huysuzlanan veya asla yatmayan bebeklerin sünnet sırasında aileleri şaşırtmakta. sünnet mutlu bir anı olarak geride kalmaktadır.

Yorumlar kapatıldı.