Bebek ve çocuk sünnetlerimiz

SÜNNET KORUYUCU BİR CERRAHİ MÜDAHALEDİR

 

AĞLATMAMA GARANTİSİ

  1. BEBEK veya ÇOCUĞUNUZU Narkoz vermediğimiz halde UYUŞMA veya SÜNNET sırasında  AĞLATIRSAK Kendimizi başarısız kabul ediyoruz ve ücret almıyoruz.
  2. Sünnetlerimiz CERRAHİ NEŞTER SÜNNETİ Olup,Narkozsuz,ilaçsız,acısız ve sargısızdır.

“Her çocuğun karakteri,anatomik yapısı ve uygulanacak yaklaşım bir diğerinden farklıdır.”Hiç bir çocuk diğerine benzemez, Karakteri,psikolojik durumu kendine hastır. Küçük bebeklerde cerrahi işlem kolayca uygulanır. Travmaya yol açma riski bulunan lar büyük çocuklardır. Bu dönemde çocuğun cinsellik ve yaşayacakları konusunda fikirleri mevcuttur. “ Hiç bir çocuğa bir müdahaleyi açık açık yapmak mümkün değildir” Sünnet ;aile ve doktor işbirliği ile senaryosu yazılmış bir tiyatro oyunudur. Perde indiğinde mutlu son şarttır.

SÜNNET MUAYENE

Çocukla doktorun ilk teması önemlidir. Kliniğimizde bu temas oyun ortamında yapılır. Hiç bir tıbbi cihaz ve personelle karşılaşmadan buluşma gerçekleşir. Bu ilk temasın stres oluşturduğu yönünde fikirler mevcuttur. Klasik doktor hasta ilişkisi gibi medikal bir ortamı bizde tavsiye etmiyoruz.. Ancak yukardaki prensiplere uyulursa en zor, korku dolu çocukları bile basitçe narkozsuz uygulamadan yapmak mümkündür.
Daima iyi düşünerek rahatlayınız. Kabus haline getirip kendinizi ve başta çocuğunuzu strese sokmayınız. . Bu işlemi binlerce kez yapmış Dr.Gürsel Ateş’in ellerine teslim ediniz ve Karar verme ve işlem arasında geçen süreyi uzatmayınız. STRES müdahale geride kaldığı anda BİTER

Aile ve doktor arasında işbirliği önemlidir. Doktor çocuğu ve aileyi tanımaya çalışırken, stres içinde bulunan ailede “nasıl olacak ?” sorusuna doktorun tecrübelerinden yanıt bulmaya çalışır. Her aile veya çocuk  farklı stres düzeyine sahiptir. Sonrasında çocuğun başarılı bir müdahalenin nasıl olacağı konusunda yol haritası çizilir.

en büyük yaklaşım farkımız detaylı ön muayenedir. Muayene sonucunda

  1. Çocuğun karakteri; Ajitasyon,tedirgin veya Uyumlu olup olmaması
  2. Doğal uyku sünneti gerekiyor mu?
  3. Anatomik yapısı ; Gömüklük ,aşırı küçüklük veya büyüklük,penis eğriliği,Hipospadias (peygamber sünnetlilik),Mea bozukluğunun varlığı
  4. Çocuğun özel durumları; Atopik bünye, kronik allerji varlığı,Diyabet veya kalp hastalıkları gibi durumlar.
  5. Ailenin seçeceği teknik (Özel cerrahi,Lazer-Koter,Plastik Klips sünneti)

ortaya konur ve sünnet planı yapılır.

Yorumlara kapalıdır